O przedszkolu

W centrum Krakowa w bliskim sąsiedztwie Wisły i Wilgi oraz reprezentacyjnego niegdyś hotelu "FORUM" (wcześniejszego hotelu"Sofitel"), widać skupisko wysokich drzew - kasztanowców.
Tu właśnie znajduje się niewielki piętrowy budynek Przedszkola nr 71 "Pod kasztanami".
Wybudowany w 1949 roku pełnił pierwotnie funkcję żłobka Zakładów Garbarskich. W 1951 rokiu został przekazany na potrzeby przedszkola i tę funkcję pełni do dziś. Od kilku lat organizacja pracy przedszkola sukcesywnie dostosowywana była do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Przedszkole prowadzi grupy integracyjne i grupę specjalną. Każda grupa ma osobną salę zabaw, gdzie wyposażenie, zabawki, pomoce dydaktyczne dostosowane są do wieku i możliwości dzieci. Ze względu na potrzeby dzieci niepełnosprawnych zlikwidowane zostały bariery architektoniczne w łazienkach, a na terenie budynku zamontowano podjazd. Przedszkole posiada też własny ogród z placem zabaw.

Dyrektor Przedszkola – mgr Anna Masłoń
Społeczny zastępca dyrektora - mgr Renata Pogoda